Find Property:

E-mark yada emark nedir?

Fikir şurdan doğdu. Elektronik marka ve elektronik marketin kısaltıması olarak düşünüldü ve hayata geçirildi. Ama genel bir tanımı olduğu muhakkak ilgisini çekenler için aşağıda açıklaması buluyor.

Yunus KABA
Comp. Eng. 
23.06.2020

E-Mark, dijital pazarlama faaliyetleri kapsamında marka bilinirliği, müşteri edinimi, sadakati ve satışların arttırılması gibi hedeflere ulaşmak için kullanılan bir yöntemdir. E-Marketing olarak da adlandırılan bu kavram, internet ve dijital kanallar üzerinden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesini ifade eder.

E-Marketing, geleneksel pazarlama tekniklerinin dijital versiyonudur. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, şirketlerin dijital pazarlama faaliyetleri artmış ve bu alandaki yöntemler de gelişmiştir. E-Marketing, sosyal medya, e-posta pazarlama, arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoru reklamları (SEM), içerik pazarlama, influencer pazarlama, video pazarlama, mobil pazarlama ve diğer dijital kanallar gibi çeşitli teknikleri içerir.

E-Marketing'in avantajlarından bazıları şunlardır:

Dijital kanalların yaygın olması nedeniyle, hedef kitleye daha kolay ulaşmak mümkündür.
İnternet kullanıcılarının sayısı her geçen gün artmakta ve çeşitli sosyal medya platformları gibi kanallar üzerinden kitlelere ulaşmak daha kolay hale gelmektedir.
Hedef kitleye daha özgü ve kişiselleştirilmiş mesajlar iletmek mümkündür.
Dijital pazarlama faaliyetleri için geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha düşük maliyetler gereklidir.
E-Marketing, günümüzün iş dünyasında büyük bir önem taşımaktadır. Eğer bir şirket hedef kitlesine ulaşmak, marka bilinirliğini artırmak veya satışları artırmak istiyorsa, dijital pazarlama faaliyetlerini iyi planlamalı ve etkin bir şekilde yürütmelidir. Bu noktada da bir E-Marketing danışmanından yardım almak işletmenin başarısı için önemlidir.