Find Property:

E-Mark Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri

Starlink link projesi ve bitcoin için neden önemli?

https://tr.wikipedia.org/wiki/Starlink

2020 yılı biterken piyasalarda ciddi dalganmalar ve anlamsız yönelmeler çoğaldı.

Büyük devlet ve birlikler gazete basa gibi para basmaya(mecburler) devam ediyorlar.

Rakamlar konuşursaj A.B.D 900 milyar dolarlık para basımını onayladı ve devamında da 1.1 milyar dolar daha basacak. Geçen yıla göre dünya üzerinde rezerv para olarak tutulan dolar %0,99 azalmış durumda. Yani sermaye sahipleri varlıklarını dolar üzerinden değerlendirme yaparken soru işatleri oluşmaya başlamış.

A.B’de ise 2021 1.6 trilyon euro para basmayı planlıyor.

Bu dünyaya ne oluyor böyle?

Altın ise aşı haberlerine rağmen ons cinsinden ciddi değerler kaybetmiş değil? Madem aşı artık var, madem her şey eskisi gibi olacak? Neden altına yöneliş artmakta ve en büyük süpriz yumurta olan Bitcoin neden agresif yükselişine devam ediyor? Ve ne zamana kadar devam edecek?

Yukarıdaki soruların cevaplarını farklı yazılarda cevaplamaya çalışacağım. Bu yazıda sadece btc ile starlink ilişkisini değerlendirio ilginç bir fikir üzerine yoğunlaşacağım.

Öncelikle sanal paralarda ki yükselişin bizim için bir anlamı yok. 1 btc 1 milyon dolar olabilir. Bu hayatlarımızda hiç bir şeyi değiştirmeyecek. Çünkü sınırlı sayıda olan bir değer ve biz var olan sistemdeki varlıklarımızı ona endeksleyeceğiz.

Dünyada basılı para her geçen gün artıyor. Parayı kopyalamak mevcut teknolojik gelişmelerle daha da kolay. BTC bize burda yardımcı olacak.

Ama en önemli sorun şu? Afrikanın dağlarında nakitle iş yapabiliriz. Herhangi bir altyapı ve ya üstyapı olmayan yerde para takası daha doğrusu değer takası yapabilir.

Btc ile ödeme yapma ve almanız için size İNTERNET bağlantısı lazım olacak. Starlink projesi aktif hale geldiğinde asıl BTC artışını ve sisteme dahil edileceğini daha doğrusu entegre edileceğini göreceğiz.

Çünkü bu proje yaklaşık 42.000 uyduyla dünya üzerinde internet erişimi olmayan bir nokta dahi bırakmamayı hedefliyor. Bu aslında daha büyük bir resmi anlatıyor. Dünya starlink şemsiye altına girecek. Ufacık kalan mahremiyetimizide elimizden alacaklar.

Önümüzdeki 5 yıl ciddi değişiklere şahit olacağız.

Yunus KABA

Bİlg. Müh.